2020-09-19     Januarego, Konstancji, Leopolda     "Jeśli człowiek traci szacunek dla najmniejszej cząstki życia, traci szacunek dla całego życia" - Albert Schweitzer    

Jarabina


19-20.10.2011

Wreszcie przyszło długo wyczekiwane przez uczniów zaproszenie ze szkoły w Jarabinie. 18 uczniów, pani dyrektor, panie Agnieszka Chechelska, Magdalena Stawiarska i siostra Dominika, udało się na dwudniową wycieczkę do zaprzyjaźnionej szkoły na Słowacji.

Wyruszyliśmy 19.10.2011 roku o godzinie 9.00 rano. Pierwszy etap wycieczki to zamek w Nidzicy.

 

Na miejsce przybyliśmy kolo południa. Przywitał nas pan dyrektor szkoły w Jarabinie, Jozef Kovalcik. Potem w budynku przedszkola zjedliśmy obiad, a następnie udaliśmy się na miejsce zakwaterowania. Trzeba się było przebrać w stroje sportowe, bo czekały nas rozgrywki ze słowackimi kolegami. Dziewczęta grały w siatkówkę, chłopcy w piłkę nożną, a potem jeszcze były inne konkurencje, m.in. przeciąganie liny, wyścigi z zawiązanymi nogami i tor przeszkód.

 

Potem kolacja i dyskoteka.

 

Drugi dzień naszego pobytu był pod znakiem turystyczno-krajoznawczym. Pojechaliśmy zwiedzać Jaskinię Bieliańską. Pogoda była deszczowa, ale na szczęście na głowy nam padało tylko podczas dojścia do jaskini.

 

Jaskinia jest przepiękna. Nacieki skalne o bardzo ciekawych formach zrobiły na nas ogromne wrażenie.

 

Dlatego pokonanie setek schodów i kilku kilometrów tras nie sprawiło nam żadnej trudności.

 

Skalny wodospad

Podziemne jezioro

 

I ciągle w dół, i w dół, czasem było do góry…

 

A potem powrót do rzeczywistości, czyli do domu. Ale znowu się spotkamy.

Wyswietlen: 22620
Odwiedzin :